Kayseri Fikri ve Sınai Haklar Avukatı
24
Mar

Kayseri Fikri ve Sınai Mülkiyet Avukatı

Puan Ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kayseri Fikri ve Sınai Mülkiyet Avukatı, Kişilerin fikri ve sınai mülkiyet hakları, günümüz Türkiye’sinde hızla gelişen bazı konular ve bu değişimleri sağlayanların haklarını kapsamaktadır. Bu konu, onu gündeme getirenlerin edebî, fikri ve diğer hususlardaki haklarını korur. Bu, üretim tesislerimizde üretilen ve tasarım vb. bakımlardan sahibi olduğumuz ürünlerin haklarını korumak içindir. Örneğin üretim tesisimizde sadece üretilmiş ürünler ve patentli tasarımlar kullanılmaktadır. Yasanın bu bölümü, piyasada aynı ürünü kopyalayan başka şirketlerle karşılaşmanız durumunda haklarınızı korumak için tasarlanmıştır. Gerekçelendirildikten sonra gerekli telif hakkı talep edilebilir. Zehra Çam Hukuk Bürosu avukat olarak bu işe danışmanlık yapmaktadır.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Nedir?

Fikri ve sınai mülkiyet hakları, tescilli edebi eserlerin veya bilgilerin yetkisiz kullanımını önlemek için fikir olarak alınan bilgileri korur. Örneğin en basit haliyle yazılan şarkılar patentli ve tescillidir. Kısaca patent almak için başvurulan hukuk bürosunun bir kısmı ve hukukun bir dalıdır. Bu durum ortaya çıkarsa, bir telif hakkı talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli bir avukat ile sürece öncülük etmeniz size en büyük faydayı sağlayacaktır.

Faydalı model ayrıca karşılık gelen tanımları da içerir. Tasarımlarımız için patent tescil sürecindeyseniz fikri ve sınai mülkiyet avukatı Zehra Çam ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz. Bu süreçlerde detaylar önemlidir. Bu nedenle deneyimli bir avukattan yardım almanız yararınıza olacaktır. Bu tescilin ardından rakipler, bazı pazarlarda ürünleri için faydalı modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Patentli ürüne ek tasarımlar yapmak aynı benzer ürünü üretecektir. Bu gibi durumlarda şirketler birbirlerine dava açıyor. Bu davalar kısa ömürlü davalar değil ve şirketler uzlaşmaya doğru ilerliyor. Faydalı model davası açılabilir, bu durumda profesyonel bir avukata danışmalısınız.

Zehra Çam Fikri ve Sınai Mülkiyet Departmanı

Fikri Mülkiyet Departmanımız, marka, telif hakkı, tasarım, patent hakları, alan adı ihtilafları ve haksız rekabet artışı gibi fikri ve sınai mülkiyet hukukunun tüm alanlarında hizmet vermektedir. Kayseri Fikri ve Sınai Hukuku Avukatı, verdiği fikri ve sınai hukuk hizmetlerini danışmanlık hizmetleri ile sınırlamayıp, Türk Patent Enstitüsü standartlarında sınai hakların takibine ilişkin dava ve uyuşmazlıkların her aşamasında müvekkillerini temsil etmeyi de kapsamaktadır. Fikri ve sınai mülkiyet haklarının yönetimini stratejik bir konu olarak görüyoruz, bu nedenle sistemimiz Kayseri müşterilerimizin fikri ve sınai mülkiyet haklarını korumanın yanı sıra fikri mülkiyet stratejilerini de destekliyor.

Kayseri Fikri ve Sınai Haklar Avukatı

Kayseri Fikri ve Sınai Haklar Avukatı
Kayseri Fikri ve Sınai Haklar Avukatı

Kayseri Fikir ve Mülkiyet Avukatı, Anayasa’nın hükümlerine uygun olarak uluslararası mevzuattaki avantajları ile danışmanlık hizmetlerini güçlendirmektedir. Tüm bu süreçler de sizlere yardımcı olmak için Kayseri’de bulunan Zehra Çam’dan yardım alabilirsiniz.