Kayseri Boşanma Avukatı Zehra Çam
22
Mar

Kayseri Boşanma Avukatı

Puan Ver!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kayseri Boşanma Avukatı; Medeni hukukun bir alanı olan aile hukuku uyuşmazlıklarında yapılacak hukuki işlemi yürüten avukattır. Boşanma/boşanma prosedürleri, nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi konuları yasal olarak netleştirmeye çalışır.

Boşanma Avukatı Neler Yapar?

 

Evlenme doğal bir süreçtir ancak evlilik içerisinde sık sık yaşanan anlaşmazlıklar boşanmaya kadar varabilir. Boşanmak isteyen çiftler için bu süreç oldukça zor ve yorucu bir süreç olabilir. Bu sürecin alanında uzman bir avukattan hukuki yardım alınarak yürütülmesi taraflar açısında daha az yıpratıcı olacaktır. Bireyler genel kabul görmüş evlilik kurallarını ihlal ettikleri için çekişmeli olarak boşanmak isteyebilirler. Bu kuralların dışında anlaşmalı boşanma da gerçekleşmektedir.

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri bölgesinde açılacak olan boşanma davalarını boşanma avukatı Zehra Çam ile birlikte yürütebilirsiniz.

 

Bir avukatın hukuki yardımından faydalanmak isteyen kişiler, izlenecek hukuki süreç boyunca vukatları ile birlikte planlama ve hazırlık yapmaktadır. Bu hazırlık aşamasında başarılı olan avukatlar, davanın sorunsuz ilerlemesi için ellerinden geleni yapacaktır. Dava dilekçesinin eksiksiz ve hukuki bir dille hazırlandıktan sonra gerekli yargı merciine başvurularak boşanma davası açılır ve Aile Mahkemesinin yürüteceği yargı süreci başlar.

Hukuki bilgi ve donanıma sahip bir boşanma avukatı dava açtıktan sonra adım adım ilerleyerek hızlı sonuç almak için oldukça önemlidir. Davanın seyrini değiştirebilecek etkili açıklamalar mahkeme için önemlidir. Ayrıca yargılama süreci boyunca avukatın hukuki süreçleri takip etmesi ve gerekli bilgileri mahkemeye sunması, mahkemenin vereceği karara da yön vermektedir. Dava açılmadan ve mahkemeye başvuru yapılmadan önce boşanma sebepleri 4721 sayılı Medeni Kanun çerçevesinde incelenir. Türk Medeni Kanunu çerçevesinde dava açmak için yeterli şartların oluşması halinde boşanma davası açılır. Kanunda, bir evliliği özellikle sona erdirmek için bir takım koşullar öngörülmektedir.

 

Boşanmanın Gerçekleşmesi

 

Boşanma davası ve diğer Aile Hukukuna ilişkin davalar Aile Mahkemesinde görülür. Davanın açılacağı yerde böyle bir mahkeme yoksa davayı asliye hukuk mahkemesi inceler. Tarafların mahkemeye açtıkları boşanma davası sonucunda, mahkeme eksiklikler tamamlandıktan duruşmaya hazır olur olmaz taraflara davetiye gönderecektir. Bu Davetiye ile ilk duruşmanın tarih ve saati belirlendikten sonra bu durum taraflar için oldukça önemli hale gelecektir. Zira delillerinin sunulması ve gerekli itirazların yapılması gibi bazı önemli usul işlemlerinin bu aşamada gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Davanın gerekli şekilde eksiksiz olarak takip edilmesi için alanında uzman bir avukattan yardım alınması çok önemlidir. Aksi takdirde tarafların geri dönüşü olmayan zararları ortaya çıkacaktır.